Cornell Dubilier Electronics MCM01-002ED610J-F
MCM01-002ED610J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-002ED610J-F
Brief Description
CAP MICA 61PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-002ED610J-F.pdf
Availability of MCM01-002ED610J-F
QUANTITY
MCM01-002ED610J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-002ED610J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-002ED610J-F
PackagingBulk
Capacitance61pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-002ED610J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-002ED610J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-002ED610J-F Details Description
Related parts for MCM01-002ED610J-F
RES SMD 52.3 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DRVR LATCH 8BIT PAR IN 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 120.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 8A DPAK datasheet.pdf