Cornell Dubilier Electronics MCM01-009CD120D-TF
MCM01-009CD120D-TF picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009CD120D-TF
Brief Description
CAP MICA 12PF 0.5PF 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009CD120D-TF.pdf
Availability of MCM01-009CD120D-TF
QUANTITY
MCM01-009CD120D-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009CD120D-TF
Internal Part NumberEIS-MCM01-009CD120D-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance12pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009CD120D-TF
Related LinksMCM01-009, MCM01-009CD120D-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009CD120D-TF Details Description
Related parts for MCM01-009CD120D-TF
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 36POS 0.156 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/03/90 1.5SN BK datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
IC FPGA 377 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf