Cornell Dubilier Electronics MCM01-009DD210G-F
MCM01-009DD210G-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009DD210G-F
Brief Description
CAP MICA 21PF 2% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009DD210G-F.pdf
Availability of MCM01-009DD210G-F
QUANTITY
MCM01-009DD210G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009DD210G-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-009DD210G-F
PackagingBulk
Capacitance21pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009DD210G-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-009DD210G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009DD210G-F Details Description
Related parts for MCM01-009DD210G-F
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 1500RES 2M datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX MCU 16KB 768B RAM 36QFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
QG PATCHBAY 1RU EHLC datasheet.pdf
15000UF 35V 35X50 85C SI datasheet.pdf