Cornell Dubilier Electronics MCM01-010ED750G-F
MCM01-010ED750G-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-010ED750G-F
Brief Description
CAP MICA 75PF 2% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-010ED750G-F.pdf
Availability of MCM01-010ED750G-F
QUANTITY
MCM01-010ED750G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-010ED750G-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-010ED750G-F
PackagingBulk
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-010ED750G-F
Related LinksMCM01-01, MCM01-010ED750G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-010ED750G-F Details Description
Related parts for MCM01-010ED750G-F
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SDRAM 16MBIT 143MHZ 50TSOP datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
LED WARM WHITE DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
PAC-M340-HE20-V4-1.5M datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf