Laird Technologies IAS SKS230090-16N-001
SKS230090-16N-001 picture photo
Mfg. Part Number
SKS230090-16N-001
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT SECTOR 16.5DB DUAL45 NFEM
Datasheet Download
SKS230090-16N-001.pdf
Availability of SKS230090-16N-001
QUANTITY
SKS230090-16N-001 Order Process
Ship out your order
Specifications of SKS230090-16N-001
Internal Part NumberEIS-SKS230090-16N-001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.5GHz
Frequency Range2.3GHz ~ 2.7GHz
Antenna TypeSector
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain16.5dBi
Power - Max20W
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)2.953" (75.00mm)
ApplicationsWiMax™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SKS230090-16N-001
Related LinksSKS23009, SKS230090-16N-001 Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
SKS230090-16N-001 Details Description
Related parts for SKS230090-16N-001
IC MONITOR SUPPLY QUAD 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 5A TO263AB datasheet.pdf
SERVO DRV 200V 3PH 1.5KW ML2 datasheet.pdf
CBL 37POS 0.5MM JMPR TYPE A 2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 250V datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 3MM datasheet.pdf
JOYSTICK HALL EFF W/+ LMTR PLT datasheet.pdf
POT 5K OHM 1.5W CERMET LINEAR datasheet.pdf