Cornell Dubilier Electronics MCM01-010EF431J-F
MCM01-010EF431J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-010EF431J-F
Brief Description
CAP MICA 430PF 5% 1KV SMD
Datasheet Download
MCM01-010EF431J-F.pdf
Availability of MCM01-010EF431J-F
QUANTITY
MCM01-010EF431J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-010EF431J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-010EF431J-F
PackagingBulk
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-010EF431J-F
Related LinksMCM01-01, MCM01-010EF431J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-010EF431J-F Details Description
Related parts for MCM01-010EF431J-F
REG 1.5V 6A 12VIN ADJ 12SIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL T/H HS 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 5/8" 7/16-20-2B 5V datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD HP 24SSOP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 500A AC/DC datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
22+22 DIL SURFACE MOUNT P/HDR datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED HI RED 110V datasheet.pdf