Microchip Technology MCP1321T-29KE/OT
MCP1321T-29KE/OT picture photo
Mfg. Part Number
MCP1321T-29KE/OT
Brief Description
IC SPRVSR SMPL RSET 2.9V SOT23-5
Datasheet Download
MCP1321T-29KE/OT.pdf
Availability of MCP1321T-29KE/OT
QUANTITY
MCP1321T-29KE/OT Order Process
Ship out your order
Specifications of MCP1321T-29KE/OT
Internal Part NumberEIS-MCP1321T-29KE/OT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain, Push-Pull
ResetActive High/Active Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold2.9V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCP1321T-29KE/OT
Related LinksMCP1321T, MCP1321T-29KE/OT Datasheet, Microchip Technology Distributor
MCP1321T-29KE/OT Details Description
Related parts for MCP1321T-29KE/OT
CONN TERM BLOCK 11POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A TO263 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE CONN 5POLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf