Rohm Semiconductor MCR004YZPF4641
MCR004YZPF4641 picture photo
Mfg. Part Number
MCR004YZPF4641
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
MCR004YZPF4641.pdf
Availability of MCR004YZPF4641
QUANTITY
MCR004YZPF4641 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR004YZPF4641
Internal Part NumberEIS-MCR004YZPF4641
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR004YZPF4641
Related LinksMCR004Y, MCR004YZPF4641 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR004YZPF4641 Details Description
Related parts for MCR004YZPF4641
OSC XO 16.384MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPA3107D2 datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
60719-9 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CRIMP DIE SET (FC2 1PC A-TYPE) datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf