Rohm Semiconductor MCR006YZPF1132
MCR006YZPF1132 picture photo
Mfg. Part Number
MCR006YZPF1132
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
MCR006YZPF1132.pdf
Availability of MCR006YZPF1132
QUANTITY
MCR006YZPF1132 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR006YZPF1132
Internal Part NumberEIS-MCR006YZPF1132
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR006YZPF1132
Related LinksMCR006Y, MCR006YZPF1132 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR006YZPF1132 Details Description
Related parts for MCR006YZPF1132
TVS DIODE 8VWM POWERMITE1 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 6.3A 8-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM T/H datasheet.pdf