Rohm Semiconductor MCR01MRTJ223
MCR01MRTJ223 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MRTJ223
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MRTJ223.pdf
Availability of MCR01MRTJ223
QUANTITY
MCR01MRTJ223 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MRTJ223
Internal Part NumberEIS-MCR01MRTJ223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MRTJ223
Related LinksMCR01M, MCR01MRTJ223 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MRTJ223 Details Description
Related parts for MCR01MRTJ223
IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC 10MLF datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 100POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
TXRX ESD 3.3V RS-485/422 8-MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.075A 130 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP USV datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf