Stackpole Electronics Inc. RSMF3JT1K50
RSMF3JT1K50 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JT1K50
Brief Description
RES METAL OX 3W 1.5K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JT1K50.pdf
Availability of RSMF3JT1K50
QUANTITY
RSMF3JT1K50 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JT1K50
Internal Part NumberEIS-RSMF3JT1K50
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JT1K50
Related LinksRSMF3, RSMF3JT1K50 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JT1K50 Details Description
Related parts for RSMF3JT1K50
RES SMD 187K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 50X4PS GOLD SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf