Rohm Semiconductor MCR01MZPF4300
MCR01MZPF4300 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MZPF4300
Brief Description
RES SMD 430 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MZPF4300.pdf
Availability of MCR01MZPF4300
QUANTITY
MCR01MZPF4300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MZPF4300
Internal Part NumberEIS-MCR01MZPF4300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MZPF4300
Related LinksMCR01M, MCR01MZPF4300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MZPF4300 Details Description
Related parts for MCR01MZPF4300
IC QUALIZER CBL/BACKPLANE 48-LLP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/1.2V 6UTDFN datasheet.pdf
CBL 10PS 0.5MM JMPR TYPE D 1.18" datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V 5% BP 1825 datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 1W LEADS datasheet.pdf
ADSL CO INDUCTOR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 50W TO204AD datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf