Rohm Semiconductor MCR01MZPF9100
MCR01MZPF9100 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MZPF9100
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MZPF9100.pdf
Availability of MCR01MZPF9100
QUANTITY
MCR01MZPF9100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MZPF9100
Internal Part NumberEIS-MCR01MZPF9100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MZPF9100
Related LinksMCR01M, MCR01MZPF9100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MZPF9100 Details Description
Related parts for MCR01MZPF9100
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
CAP MICA 47PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 LOW-PWR 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 10A 12 datasheet.pdf