Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0062100R000Q9L
Y0062100R000Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0062100R000Q9L
Brief Description
RES 100 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Datasheet Download
Y0062100R000Q9L.pdf
Availability of Y0062100R000Q9L
QUANTITY
Y0062100R000Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0062100R000Q9L
Internal Part NumberEIS-Y0062100R000Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0062100R000Q9L
Y0062100R000Q9L Details Description
Related parts for Y0062100R000Q9L
TVS DIODE 214VWM 344VC SMB datasheet.pdf
IC LATCH ADDRESSABLE 31MA 16DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 86.52VC P600 datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
XFRMR MODULE 4PORT 1:1 10/100 datasheet.pdf
IMPACT DC 4X16 GR SN datasheet.pdf
RES 210K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 66MA 1W datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 L.104 datasheet.pdf