Rohm Semiconductor MCR01MZPJ335
MCR01MZPJ335 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MZPJ335
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MZPJ335.pdf
Availability of MCR01MZPJ335
QUANTITY
MCR01MZPJ335 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MZPJ335
Internal Part NumberEIS-MCR01MZPJ335
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MZPJ335
Related LinksMCR01M, MCR01MZPJ335 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MZPJ335 Details Description
Related parts for MCR01MZPJ335
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS datasheet.pdf
ENDPLATE 1.5MM PA ORANGE ZDU 4 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FERRITE CORE P 8.3UH N30 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 100MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 DUAL 50POS datasheet.pdf