Mallory Sonalert Products MSE14LDD7S
MSE14LDD7S picture photo
Mfg. Part Number
MSE14LDD7S
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL
Datasheet Download
MSE14LDD7S.pdf
Availability of MSE14LDD7S
QUANTITY
MSE14LDD7S Order Process
Ship out your order
Specifications of MSE14LDD7S
Internal Part NumberEIS-MSE14LDD7S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileDing Dong
3D ModelMSO.igsMSO.stpMSO.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
Series-
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range7 ~ 14V
Frequency3.4kHz ~ 4.3kHz
Operating ModeDing Dong
Sound Pressure Level85dB @ 7V, 30cm
Current - Supply50mA
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins
Size / Dimension23.0mm L x 23.0mm W
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSE14LDD7S
Related LinksMSE14, MSE14LDD7S Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
MSE14LDD7S Details Description
Related parts for MSE14LDD7S
IC 8-BIT SHFT REG TRI-ST16-TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CS4352 DAC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 8A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 10K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf