Rohm Semiconductor MCR03ERTF3402
MCR03ERTF3402 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03ERTF3402
Brief Description
RES SMD 34K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03ERTF3402.pdf
Availability of MCR03ERTF3402
QUANTITY
MCR03ERTF3402 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03ERTF3402
Internal Part NumberEIS-MCR03ERTF3402
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03ERTF3402
Related LinksMCR03E, MCR03ERTF3402 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03ERTF3402 Details Description
Related parts for MCR03ERTF3402
RES 18.0 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
KEYS 90DEG FOR GKN SERIES datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 8A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
IC CLK GEN SPREAD SPECTRUM 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 140UF 5% 1200VDC RADIAL datasheet.pdf