Rohm Semiconductor MCR03ERTF4322
MCR03ERTF4322 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03ERTF4322
Brief Description
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03ERTF4322.pdf
Availability of MCR03ERTF4322
QUANTITY
MCR03ERTF4322 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03ERTF4322
Internal Part NumberEIS-MCR03ERTF4322
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03ERTF4322
Related LinksMCR03E, MCR03ERTF4322 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03ERTF4322 Details Description
Related parts for MCR03ERTF4322
SWITCH MAGNETIC 1A 46-70AT datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/A3047B/X 6" datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS .250 RED datasheet.pdf
RES 301 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO204AL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
QUICK RELEASE TERMINAL datasheet.pdf
10UF 300V 13X41.7 85C AXI datasheet.pdf