Rohm Semiconductor MCR03ERTJ132
MCR03ERTJ132 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03ERTJ132
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03ERTJ132.pdf
Availability of MCR03ERTJ132
QUANTITY
MCR03ERTJ132 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03ERTJ132
Internal Part NumberEIS-MCR03ERTJ132
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03ERTJ132
Related LinksMCR03E, MCR03ERTJ132 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03ERTJ132 Details Description
Related parts for MCR03ERTJ132
IC RESET MONITOR 4.00V SOT23B-3 datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 50POS .100 SRT AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
RELAY SSR 50A 660VAC ZERO DC IN datasheet.pdf
RES 536 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 2W DO204AL datasheet.pdf