Rohm Semiconductor MCR03EZPFX3303
MCR03EZPFX3303 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX3303
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX3303.pdf
Availability of MCR03EZPFX3303
QUANTITY
MCR03EZPFX3303 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX3303
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX3303
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX3303
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX3303 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX3303 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX3303
THERMISTOR PTC OCP 13 OHM 25C datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 1400V 630A CHA datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 3.88A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC DO41 datasheet.pdf
CABLE 50COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 80TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf