Rohm Semiconductor MCR03EZPFX3322
MCR03EZPFX3322 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX3322
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX3322.pdf
Availability of MCR03EZPFX3322
QUANTITY
MCR03EZPFX3322 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX3322
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX3322
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX3322
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX3322 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX3322 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX3322
CONN HDR BRKWAY 12POS R/A DUAL datasheet.pdf
LED GREEN 1/4" HOLE PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 6POS BK datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM50H/MC50F/MDM50H datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC 1.5KA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf