Vishay/BCcomponents MRS16000C4223FCT00
MRS16000C4223FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C4223FCT00
Brief Description
RES 422K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C4223FCT00.pdf
Availability of MRS16000C4223FCT00
QUANTITY
MRS16000C4223FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C4223FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C4223FCT00
SeriesMRS16
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C4223FCT00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C4223FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C4223FCT00 Details Description
Related parts for MRS16000C4223FCT00
FUSE BRD MNT 2MA 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
LAMP MAG 3 DIOPT FLUORESCENT 22W datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 1W SOT89 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
D4SL-2RDA-D4N datasheet.pdf
ATTENUATOR 10DB datasheet.pdf
TRANSISTORS BIPOLAR - BJT RF datasheet.pdf
COPPER IN-LINE REDUCING SPLI datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf