Rohm Semiconductor MCR03EZPJ822
MCR03EZPJ822 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPJ822
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPJ822.pdf
Availability of MCR03EZPJ822
QUANTITY
MCR03EZPJ822 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPJ822
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPJ822
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPJ822
Related LinksMCR03E, MCR03EZPJ822 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPJ822 Details Description
Related parts for MCR03EZPJ822
FILTER LINE 50UH 5A VERTICAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 55A TO-220AB datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 29POS R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM DUAL PCB 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
L37-3F 0.45MM FOR LXK8-PWXX-0004 datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf