Rohm Semiconductor MCR100JZHF3010
MCR100JZHF3010 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF3010
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF3010.pdf
Availability of MCR100JZHF3010
QUANTITY
MCR100JZHF3010 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF3010
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF3010
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF3010
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF3010 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF3010 Details Description
Related parts for MCR100JZHF3010
TRANS NPN 50V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOD IGBT H-BRIDGE 1200V 165A E3 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 90BGA datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.17 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.1A SC-74A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf