Rohm Semiconductor MCR100JZHF3092
MCR100JZHF3092 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF3092
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF3092.pdf
Availability of MCR100JZHF3092
QUANTITY
MCR100JZHF3092 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF3092
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF3092
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF3092
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF3092 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF3092 Details Description
Related parts for MCR100JZHF3092
RES ARRAY 5 RES 56 OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 170 OHMS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SEMI CONDUCTOR FUSE 1000VAC 125A datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
Connector Header 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Low Cost, DC to 150 MHz Variable Gain Amplifier IC datasheet.pdf