Rohm Semiconductor MCR10ERTF26R7
MCR10ERTF26R7 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF26R7
Brief Description
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF26R7.pdf
Availability of MCR10ERTF26R7
QUANTITY
MCR10ERTF26R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF26R7
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF26R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF26R7
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF26R7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF26R7 Details Description
Related parts for MCR10ERTF26R7
CTRLR TEMP SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CABLE 9COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN FEMALE 16POS GOLD WIRE WRAP datasheet.pdf