Rohm Semiconductor MCR10ERTF29R4
MCR10ERTF29R4 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF29R4
Brief Description
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF29R4.pdf
Availability of MCR10ERTF29R4
QUANTITY
MCR10ERTF29R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF29R4
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF29R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF29R4
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF29R4 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF29R4 Details Description
Related parts for MCR10ERTF29R4
CAP CER 2PF 250V 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 144KBIT 12NS 68PLCC datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 3.43MM datasheet.pdf
RES 332 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
SINGLE-LEVEL 3MM T1 GRN datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 275VAC datasheet.pdf