Rohm Semiconductor MCR10ERTF4423
MCR10ERTF4423 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF4423
Brief Description
RES SMD 442K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF4423.pdf
Availability of MCR10ERTF4423
QUANTITY
MCR10ERTF4423 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF4423
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF4423
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF4423
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF4423 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF4423 Details Description
Related parts for MCR10ERTF4423
SWITCHLOCK SP 2POS SLD LUG 125V datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 0.5A SOT-89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL MARKERS KSW 4 10/5,08 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf