Rohm Semiconductor MCR10ERTF6341
MCR10ERTF6341 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF6341
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF6341.pdf
Availability of MCR10ERTF6341
QUANTITY
MCR10ERTF6341 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF6341
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF6341
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF6341
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF6341 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF6341 Details Description
Related parts for MCR10ERTF6341
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 48V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE ASSY R/A MALE SNGL 3POS 2M datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 150A TO263CA-7 datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DBL datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
OSC VCXO 320.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf