Rohm Semiconductor MCR10ERTF9531
MCR10ERTF9531 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF9531
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF9531.pdf
Availability of MCR10ERTF9531
QUANTITY
MCR10ERTF9531 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF9531
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF9531
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF9531
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF9531 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF9531 Details Description
Related parts for MCR10ERTF9531
RES SMD 15.4KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR THINPOT 10K OHM 300MM datasheet.pdf
LED PANEL NEON 56K AMB STOVEPIPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 600MA 380 MOHM datasheet.pdf