Rohm Semiconductor MCR10ERTF9532
MCR10ERTF9532 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF9532
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF9532.pdf
Availability of MCR10ERTF9532
QUANTITY
MCR10ERTF9532 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF9532
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF9532
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF9532
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF9532 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF9532 Details Description
Related parts for MCR10ERTF9532
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
Crystal 28.3750MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
RES 270K OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT F CRIMP TIN datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf