Rohm Semiconductor MCR10ERTJ331
MCR10ERTJ331 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTJ331
Brief Description
RES SMD 330 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTJ331.pdf
Availability of MCR10ERTJ331
QUANTITY
MCR10ERTJ331 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTJ331
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTJ331
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTJ331
Related LinksMCR10E, MCR10ERTJ331 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTJ331 Details Description
Related parts for MCR10ERTJ331
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HOUSING 3POS .100 SINGLE datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
3.2 CLUSTER BLOCK HSG NATURAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V WPAK datasheet.pdf
12000UF 16V 22.23X53.98 85C AXI datasheet.pdf
500 MHz, Linear-in-dB VGA with AGC Detector IC datasheet.pdf