Susumu RG1005P-6191-B-T5
RG1005P-6191-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-6191-B-T5
Brief Description
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-6191-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-6191-B-T5
QUANTITY
RG1005P-6191-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-6191-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-6191-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-6191-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-6191-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-6191-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-6191-B-T5
BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
T-4 HALOGEN D.C. BAY BASE LP datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Rail-to-Rail, Fast, Low Power 2.5 V to 5.5 V, Single-Supply TTL/CMOS Comparator IC datasheet.pdf