Rohm Semiconductor MCR10ERTJ435
MCR10ERTJ435 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTJ435
Brief Description
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTJ435.pdf
Availability of MCR10ERTJ435
QUANTITY
MCR10ERTJ435 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTJ435
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTJ435
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTJ435
Related LinksMCR10E, MCR10ERTJ435 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTJ435 Details Description
Related parts for MCR10ERTJ435
CABLE 2COND 18AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN RING 16-22 AWG #4 RED PIDG datasheet.pdf
FIXED IND 7.6UH 5.9A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
IC LCD BIAS TFT-LCD PANEL 40VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK 12POS 45DEG ENTRY 5MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.48 OHM 1% 20W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 50MA TO-18 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
FUSE HOLDER 250V datasheet.pdf