Rohm Semiconductor MCR10EZHF1130
MCR10EZHF1130 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1130
Brief Description
RES SMD 113 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1130.pdf
Availability of MCR10EZHF1130
QUANTITY
MCR10EZHF1130 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1130
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1130
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1130
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1130 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1130 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1130
REG 1.2V 3A 3.3/5VIN ADJ HORZ datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMB datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 2 ROW 100 POS datasheet.pdf
5 1/2 DIG DVM BOARD/LCD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 38 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 21C S 24" WHT FLOAT datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 2.7K OHM 0404 datasheet.pdf