Rohm Semiconductor MCR10EZHF1214
MCR10EZHF1214 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1214
Brief Description
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1214.pdf
Availability of MCR10EZHF1214
QUANTITY
MCR10EZHF1214 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1214
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1214
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1214
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1214 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1214 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1214
IC Z80 MPU SIO 44PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90MHZ 8SO datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR26S/AE26M/CSR26S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
RES 154K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ADVISOR T3 USB 2.0 ANALYZER datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE 36KV 63AMP 3.5" DIN datasheet.pdf