Rohm Semiconductor MCR10EZHF1300
MCR10EZHF1300 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1300
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1300.pdf
Availability of MCR10EZHF1300
QUANTITY
MCR10EZHF1300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1300
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1300
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1300 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1300
IC PREAMP 622MBPS TRANS 8-UMAX datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUD 12.7X34.9X25.4MM datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 100A CHASSIS datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 200MA 1.9 OHM datasheet.pdf
RES 530 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE ROD HANGER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf