Rohm Semiconductor MCR10EZHF1373
MCR10EZHF1373 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1373
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1373.pdf
Availability of MCR10EZHF1373
QUANTITY
MCR10EZHF1373 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1373
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1373
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1373
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1373 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1373 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1373
DIODE ZENER 7.5V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
TERMINATOR SCSI EXTERNAL 68POS datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 1POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5.9PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
OSC XO 37.03MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
BUSBAR GROUNDING 1/4"X2"X60" datasheet.pdf
MOD IR RCVR 56KHZ TOP VIEW datasheet.pdf