Rohm Semiconductor MCR10EZHF1431
MCR10EZHF1431 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1431
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1431.pdf
Availability of MCR10EZHF1431
QUANTITY
MCR10EZHF1431 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1431
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1431
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1431
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1431 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1431 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1431
CABLE 50COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 80MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO41 datasheet.pdf
RES SMD 0.018 OHM 1% 1W 3264 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
CAP POLY HYB 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf