Rohm Semiconductor MCR10EZHF1432
MCR10EZHF1432 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1432
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1432.pdf
Availability of MCR10EZHF1432
QUANTITY
MCR10EZHF1432 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1432
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1432
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1432
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1432 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1432
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A 5X6 PQFN datasheet.pdf
LED YLW DIFF 3MM ROUND T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 14TSSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf