Rohm Semiconductor MCR10EZHF2212
MCR10EZHF2212 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF2212
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF2212.pdf
Availability of MCR10EZHF2212
QUANTITY
MCR10EZHF2212 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF2212
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF2212
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF2212
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF2212 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF2212 Details Description
Related parts for MCR10EZHF2212
DIODE GEN PURP 75V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
IC ENCOD COLOR TV SGNL VQFP48 TR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Multi-Step Dimming 150mA (Flash) Camera Flash 12-TDFN (3x3) datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 32pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 11POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 5A DO214AB datasheet.pdf