Rohm Semiconductor MCR10EZHF2943
MCR10EZHF2943 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF2943
Brief Description
RES SMD 294K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF2943.pdf
Availability of MCR10EZHF2943
QUANTITY
MCR10EZHF2943 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF2943
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF2943
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF2943
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF2943 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF2943 Details Description
Related parts for MCR10EZHF2943
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 1KN/110 AR UC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
F39-JC3B datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 160VDC datasheet.pdf