Rohm Semiconductor MCR10EZHF3302
MCR10EZHF3302 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF3302
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF3302.pdf
Availability of MCR10EZHF3302
QUANTITY
MCR10EZHF3302 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF3302
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF3302
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF3302
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF3302 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF3302 Details Description
Related parts for MCR10EZHF3302
CAP TANT 3.3UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T20 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 3KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.9A 62 MOHM TH datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 36HSOP datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG BLU 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 5.3UH N97 datasheet.pdf
762 TB SOC RA WF PCB/D datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf