Rohm Semiconductor MCR10EZHF6191
MCR10EZHF6191 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF6191
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF6191.pdf
Availability of MCR10EZHF6191
QUANTITY
MCR10EZHF6191 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF6191
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF6191
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF6191
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF6191 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF6191 Details Description
Related parts for MCR10EZHF6191
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 1506 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM EDGE AMP LF 18-22AWG CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf