Rohm Semiconductor MCR10EZHF7323
MCR10EZHF7323 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF7323
Brief Description
RES SMD 732K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF7323.pdf
Availability of MCR10EZHF7323
QUANTITY
MCR10EZHF7323 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF7323
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF7323
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF7323
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF7323 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF7323 Details Description
Related parts for MCR10EZHF7323
HEATSHRK POLY Q2Z 1-1/2"X50' BLK datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf