Rohm Semiconductor MCR10EZHFL4R30
MCR10EZHFL4R30 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHFL4R30
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/4W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHFL4R30.pdf
Availability of MCR10EZHFL4R30
QUANTITY
MCR10EZHFL4R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHFL4R30
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHFL4R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHFL4R30
Related LinksMCR10EZ, MCR10EZHFL4R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHFL4R30 Details Description
Related parts for MCR10EZHFL4R30
IC MPU MPC82XX 200MHZ 516BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5.0V 12A OUTPUT datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 6CH 250KSPS 64LQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DOUBLE COATED TAPE CLEAR 1"X60' datasheet.pdf
SHEET COPPER FL 12.7X50.8MM 5/PK datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A 1206 datasheet.pdf