Rohm Semiconductor MCR10EZHJ332
MCR10EZHJ332 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHJ332
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHJ332.pdf
Availability of MCR10EZHJ332
QUANTITY
MCR10EZHJ332 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHJ332
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHJ332
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHJ332
Related LinksMCR10E, MCR10EZHJ332 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHJ332 Details Description
Related parts for MCR10EZHJ332
CONN EDGECARD 90POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 215MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.97K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8SMD datasheet.pdf
IC MMIC IQ DOWNCONVERTER 32SMD datasheet.pdf
CAP FILM 360PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf