Rohm Semiconductor MCR10EZHJ3R3
MCR10EZHJ3R3 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHJ3R3
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHJ3R3.pdf
Availability of MCR10EZHJ3R3
QUANTITY
MCR10EZHJ3R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHJ3R3
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHJ3R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHJ3R3
Related LinksMCR10E, MCR10EZHJ3R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHJ3R3 Details Description
Related parts for MCR10EZHJ3R3
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 139A SP3 datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 15A 32VDC BLADE datasheet.pdf
3.3V SUPERSYNC II 36BIT FIFO datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.4 OHM datasheet.pdf