Rohm Semiconductor MCR10EZHJ823
MCR10EZHJ823 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHJ823
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHJ823.pdf
Availability of MCR10EZHJ823
QUANTITY
MCR10EZHJ823 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHJ823
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHJ823
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHJ823
Related LinksMCR10E, MCR10EZHJ823 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHJ823 Details Description
Related parts for MCR10EZHJ823
IC DC-DC CONV QUAD LCD 24TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 23.75MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CBL LVDS 30PIN TO 20PIN 20" datasheet.pdf