Rohm Semiconductor MCR10EZPF13R3
MCR10EZPF13R3 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF13R3
Brief Description
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF13R3.pdf
Availability of MCR10EZPF13R3
QUANTITY
MCR10EZPF13R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF13R3
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF13R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF13R3
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF13R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF13R3 Details Description
Related parts for MCR10EZPF13R3
RES SMD 562 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SSL RCPT HSG 3POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf
IEEE 1394 CABLE datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 4A 125V datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT PIN datasheet.pdf